| 4l3xu7zu a întrebat:

Ce inseamna? : 1. Portretul fizic ( ce trebuie sa cuprind in el ) 2. Portretul moral ( ce trebuie sa cuprind in el ) repede dau funda!

Răspuns Câştigător
| georgiana500 a răspuns:

Pai portretul fizic cuprinde trasaturile fizice ex:culoarea ochilor,inaltimea,culoarea parului etc. iar portret moral se refera la caracter,personalitate etc. ex:daca e harnic, egoist, bun la suflet, ingamfat etc. Spersa intelegi, funda te rog!

| 4l3xu7zu explică (pentru georgiana500):

Raspunsul tau l-am inteles cel mai mai bine ai funda laughing mersi fain nu aveam chef sa rascolesc printre caietele de a 5, 6 sa gasesc

| georgiana500 a răspuns (pentru 4l3xu7zu):

Mersi

5 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

1.Aspectul exterior:aspectul fizic in exterior, cat si hainele.
2.Aspectele morale:toate calitatile morale si spirituale

| BlueDreamsss a răspuns:

Portretul fizic trebuie sa cuprinda caracteristici fizice ale personajului respectiv, adica cum arata si cum se imbraca. Iar portretul moral trebuie sa contina caracteristici ale comportamentului

| Stefan_Butnaru_1994 a răspuns:

Portret fizic cum arata personajul sau obiectul 2 portretu moral comportament canduri din astea...