| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce inseamna jocuri Indie?

Răspuns Câştigător
| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Bai fratilor, indie inseamna jocuri facute si lansate de studiouri mici, si nu de companii mari precum Ubisoft, Ea, Activision.Nu are nicio treaba cu India. Daca eu lansez un joc pe Steam atunci el va fi considerat Indie intrucat am lucrat fara sprijin de la vreo companie.Iar Indie vine de la individual!

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indie se refera la chestii de la indieni
Filme indie, jocuri indie, seriale indie
Intelegi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ciudat
Eu stiam ca sunt chestii de la indieni, cel putin asa imi apare la filme, daca scriu filme indie

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Tu nu stii ca jocurile indie sunt jocuri mici independente facute de un om poate cum si colegul meu a facut

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu.
Cauta filme indie, o sa vezi ca sunt indiene

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Alea stiu dar ma refer la jocuri uite:https://www.google.ro/......https?/url

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Am vazut

| August99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu nu are legatura cu asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocuri facute de studiouri mici, independente. Poate chiar si de 1 om.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Din cate am inteles is jocuri fara sfarsit ca si un coled a facut un joc de acesta

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Ba nu. inseamna ca am spus eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Independent Games, adica cum erau alea in MS-DOS, amiga. Facute de nu stiu ce amator. Cum e minecraft. E facut java care e o prostie de engine, dar in joc poti face multe chestii.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca sunt faine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Depide de gusturi. de ex Talos Principle e indie - e un fel de puzzle si are si pasaje de filozofie - mie mi-a placut

| crissssro a răspuns:

Jocuri mici cu putin continut