| WeAreSmart a întrebat:

Ce inseamna semnul acesta?
http://s2.postimg.org/6wwkiskfp/Capture.png

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

Http://s3.postimg.org/eze5yowf7/qrcode.png

linkul pozei baga-l aici si dai sa discifreze si vei afla raspunsul
http://zxing.org/w/decode.jspx

stii pe produse este bara de cod, niste linii si cifre, daca acea bara de cod poate salva putina informatie, in aceasta noua bara incape cu mult mai multa informatie, e mai performanta

3 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Acea imagine reprezinta un cod QR. Codurile QR sunt coduri de bare matriceale (bidimensionale) ce pot fi citite de dispozitive speciale sau de telefoane mobile, consta intr-un aranjament de blocuri negre asezat intr-un patrat alb si incapsuleaza ca informatie text, adrese (URL) sau orice alt tip de date. Denumirea QR vine de la Quick Response, adica Raspuns Rapid, ele au fost create de un producator japonez din domeniul auto pentru sistemul de urmarire a pieselor in fabrica, unde se punea accent pe viteza de procesare. Au devenit foarte populare cu ajutorul telefoanelor mobile, sistemul de operare Android a fost un pionier, unde pot fi folosite prin intermediul camerei foto si a programelor instalate pentru procesarea automată a informatiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atent: te duci pe Google, scrii redtube si vei afla singur!

| TurcuVlad a răspuns:

Este un simplu desen, intra pe un program de editat poze, si intoarce poza si vei vedea.