| Questo a întrebat:

Ce inseamna vanzare colet cu plata ramburs?

Răspuns Câştigător
| aleexx26 a răspuns:

Persoana careia ii trimiti, NU poate ridica coletul pana nu plateste. si dupa ce a platit si l-a ridicat, nu il mai poti returna. e destul de riscant cand e plin de tepari. te poti trezi cu altceva in colet decat la ce te asteptai. cum ar fi carpe si hartii in loc de u telefon.

5 răspunsuri:
| BadWaffle a răspuns:

Adica platesti cand il primesti

| stefantiby a răspuns:

Adica cel care primeste coletul il plateste atunci cand il ridica de la posta sau cand il aduce postasul acasa si nu inainte.

| aleexx26 a răspuns:

Coletele nu vin acasa cele cu Posta Romana. doar cele prin curierat.

BANII de la ramburs iti vin acasa, cu postasul, dupa 3 zile dupa ce a ridicat coletul

| Hazzard10 a răspuns:

In momentul in care vrei sa ridici un colet trebuie sa platesti o anumita suma. Tu dai banii, iei pachetul.

| laleauamea a răspuns:

Adica atunci cand iti vine coletul trebuie sa platesti ceea ce ai cumparat pe loc (factura nu este scadenta la un anumit termen) sper ca te-am ajutat