| Poison0fL0v3 a întrebat:

Ce inseamna "virgina"?

Răspuns Câştigător
| Sayakoo a răspuns:

Virgina esti atunci cand nu ai intretinut niciun act sexual.mai explicit himenul este intreg...
si mai explicit:
virginitatea-baiat-virgin-fata-virginaVirginitate, totul despre virginitatea la fete si virginitatea la baieti

O data ce un barbat sau o femeie nu au experimentat inca sexul intravaginal, sunt considerati virgini. Ca si orice alta activitate, prima data cand incerci sexul intravaginal este putin probabil sa fie placut si incununat cu success. Totul cere practica. Daca te astepti la ceva extraordinar, ai putea fi dezamagit. Multe femei raman cu intrebarea: "Ce a fost asa extraordinar?! ".
Din pacate societatea are doua standarde pentru virginitate. Barbatii sunt incurajati sa capete experienta sexuala, in timp ce femeile sunt blamate daca o fac. Ele ar trebui sa ramâna virgine pâna in noaptea nuntii. Tatal uita ca tânara fata cu care fiul lui se distreaza este copilul altcuiva.

Valoarea virginitatii la femei este legata de valoarea lor ca obiecte in proprietatea barbatului. Femeile moderne suspecteaza ca dorinta de virginitate este datorata fricii barbatului de a fi comparat cu altii.
big grin Funda?

14 răspunsuri:
| blanOs a răspuns:

Ne****a happy

| ozana_6012 a răspuns:

Adica nu a avut vreun contact sexual

| aigi1 a răspuns:

O fata care nu a intretinut relatii sexuale

| Andrewz a răspuns:

O femeie care nu facut sex, Funda?

| lungu_4349 a răspuns:

Virgina inseamna ca o femeie nu s-a culcat niciodata cu un barbat. Sper ca ti-am fost de folos. Bafta si numai bine.

| alina_8384 a răspuns:

Inseamna ca nu ai avut primul contact sexual pana acum.

| ItsMyTime a răspuns:

Inseamna o fata care nu a mai facut sex nici odata.
Ce nu stiai sau e vreo intrebare capcana

| Poison0fL0v3 explică:

Virgina?

| Julia89 a răspuns:

Un lucru ce e nou nu e folosit nici o data, dupa ce este folosit acesta nu mai este virgin.

| OmulUmbrei a răspuns:

Un om virgin este unul,, steril'' adica unul care nu a facut inca,, dragoste'' scuze nu stiu cum sa ma exprim prin cuvinte care nu sunt obscene dar sper ca te-am ajutat si ca ai inteles. FUNDA?

| Xcel98 a răspuns:

Adica nu ai facut sex cu niciun baiat, barbat!
Cand Faci sex pentru prima data nu o sa mai fi virgina!
Funda?

| SongElena a răspuns:

Pardon?
nu stii ce inseamna virgina?
doamne fereste
laughing

| cLeILa a răspuns:

O fata mare=care nu a avut nici un act sexual

| Cry11 a răspuns:

Cineva care nu a facut sex in viata lui.