| Vali2343242 a întrebat:

Ce liceu ati alege dintre V. Slavescu si Spiru Haret (Ploiesti), pe profil matematica-informatica? Stiu ca V. Slavescu este clasat deasupra Spiru Haret, dar vreau niste pareri. Vreau sa stau la camin si din cate am inteles, Slavescu nu are dar este destul de aproape de Spiru. Sau sa ma duc la un liceu mai bun, cu medie 8.50+? Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Stiu pe cineva, care a fost la Spiru Haret, si acum e profesor. Acum nu prea depinde liceul, sincer sa fie, material e aceeasi, profesori sunt toti, depinde doar de tine, sa te pui pe treaba si sa inveti calumea, daca vrei sa faci ceva.