| alexalexandrusincerul a întrebat:

Ce masina de spalat vi se pare cea mai buna? Cea cu incarcare frontala sau verticala?

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu m-am dat de cesul mortii pentru una cu incarcare verticala. E mai compacta si e mult mai comod sa aranjezi rufele in ea, pentru ca nu se invarteste cuva aia tot timpul. In plus, eu sunt inalta si mi-e peste mana sa stau aplecata ca sa incarc/descarc masina.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce firma /model este si cum e folosita.

Masinile de spalat cu incarcare verticala sunt pentru cei cu durere de spate, lenesi, precum pentru cei care au locuinta extrem de mica.

Eu sunt adeptul masinilor cu incarcare frontala. Din punct de vedere tehnic sunt mai usor de intretinut si de reparat, se poate urmari functionarea prin fereastra usii, incap sub blatul unei mese, etc. De asemenea, un pic de gimnastica (la aplecare) nu strica. happy
Nu degeaba, masinile de spalat de uz profesionist sunt toate cu incarcare frontala...

| Violleta2022 a răspuns:

Cea cu incarcare frontala, care are consum ff mic de apa si de electricitate.
https://www.thegoodguys.com.au/......g-machines

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Aceea cu incarcare verticala are doua avantaje : ocupa loc mai putin si nu-ti soliciti coloana atunci cand o folosesti.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele au avantaje si dezavantaje. eu am avut masina cu incarcare verticala, iar acum am una cu incarcare frontala, ambele de la Whirlpool, si nu am avut repros pentru niciuna.

| Andreea11989 a răspuns:

Pana acum am folosit doar cu incarcare frontala, din cate am vazut cea cu incarcare verticala este mai compacta.