| NeneaFane a întrebat:

Ce medie imi trebuie la evaluarea nationala ca sa intru la Canta Cuzino Stiintele naturii?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce medie imi trebuie la evaluarea nationala ca sa intru la"

nici ghicitoarea Reșița nu are habar. Intreabă cum a fost anul trecu și trage concluzii

| Catrice a răspuns:

Dacă esti clasa a 8-a ar trebui sa primești o broșură cu lista liceelor din județ și mediile de admitere pe specializari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât mai mare, ca să fii sigur că intri.

| Mih78585667 a răspuns:

Salut sunt a noua acum
Deci îți spun in felul următor
Habar n-am ce fel de liceu e ăla
Dar dacă înveți bine media de la evaluare îți crește poate chiar cu 60 de sutimi
Cunosc un exemplu un coleg care luase 5 40 și a crescut direct la 6
Deci daca liceul asta este unul bun trebuie să înveți bine sa ai medie mare
Sa știi că la anul o sa apară pe edu mediile de admitere și te uiți acolo