| Mihai651 a întrebat:

Ce ne face sa avem constiinta si sa gandim?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Asta e o intrebare la care doar Creatorul nostru poate raspunde. Pe mine si acum ma uimeste acest multifunctional numit corpul uman.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! As spune ca felul in care am fost creati, adica sa fim superiori animalelor, noi avand si constiinta si limbaj desi animalele sunt numite necuvantatoare, pot comunica si acestea insa nu cu fiintele umane. Oamenii au puterea de a gândi, de a avea o constiinta datorita modului in care au fost creati si felul cum se adaptează fiecarui mediu.