| Kcristy a întrebat:

Ce parere aveti de acest monitor pentru gaming http://www.cel.ro/......yMzPTIt-l/ Este cel mai ieftin gasit la 144hz

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Atunci irosesti bani. Monitorul respectiv are nevoie de 144 fps pentru cei 144hz, 1050 nu e capabila de asa ceva nici macar la low. Ai avea nevoie de 1070 sau mai bun, gen 1070 Ti, 1080 etc. Mergi pe un monitor generic de 60Hz.

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Foarte bun, daca ai placa corespunzatoare.

| Kcristy explică (pentru N0xEterniS):

Am nVIDIA geforce gtx 1050 2gb

| Kcristy explică (pentru N0xEterniS):

Pe un monitor de 75hz merge?

| N0xEterniS a răspuns (pentru Kcristy):

Atunci irosesti bani. Monitorul respectiv are nevoie de 144 fps pentru cei 144hz, 1050 nu e capabila de asa ceva nici macar la low. Ai avea nevoie de 1070 sau mai bun, gen 1070 Ti, 1080 etc. Mergi pe un monitor generic de 60Hz.