| miru231271 a întrebat:

Ce parere aveti de tigani?

Răspuns Câştigător
| adyytza06 a răspuns:

Sunt semenii nostri happy Sunt oameni ca si noi!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt oameni și ei chiar dacă de cele mai multe ori nu se pot integra în societate ori societatea nu-i admit!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Atat cat eu nu am treaba cu ei si nici ei cu mine nu am nimic dar in general ne cam strica imaginea.

| ombladon a răspuns:

Da,sunt si ei oameni, dar ar fi si mai oameni in alta tara laughing

| shadovv a răspuns:

Una foarte proasta. Imbecilizeaza romanii si mai vor si drepturi suplimentare... daca vor sa fie tratati cum se cuvine sa se poartea cum se cuvine!

| Rockart a răspuns:

Eh, sunt şi ei oameni şi atâta timp cât nu au nimic cu mine, nu am nici eu nimic cu ei.

| Gogu06 a răspuns:

Tiganii ne strica imaginea, tiganii ne scuipa, ne injura ne... Mah, mie nu mi-a stricat imaginea nimeni. Atat timp cat oamenii nu au educatie ca i-au dat afara din centre de plasament si traiesc pe strazi este evident ca vor merge sa cerseasca sau sa dea in cap. Cat de astia de dai in tramvai sau in trolebuz de canta la scaune, isi pun muzica pe telefon, put, mai si comenteaza la tine, prefer sa nu ma pun la mintea lor. Si daca mi s-ar intampla i-am spart botu, deci pot sa zic ca si eu stric imaginea tarii ca gandesc in felu asta dar alta solutie nu vad.Traiesc pe principiul daca unu imi face figura si il bat o sa se gandeasca de 2 ori cand o sa incerce sa mai comenteze sau sa faca vreun gest nelalocul lui. Apropo sunt tigan si am cunoscut multi oameni, 80%din ei te trateaza ok, sunt de treaba, mai sunt 20% care ma privesc oarecum de sus sau care nu vor sa aiba nici o treaba cu tine, asta pana ajungi sa le arati ca esti si u ca si ei, n-ai nimic in minus sau in plus.