| XNX a întrebat:

Ce parere aveti de viata la tara?

Răspuns Câştigător
| psiHopixia a răspuns:

Viata la tara poate fi placuta, linistita si relaxanta.cand te duci in gradina cu o carte si citesti.ce frumos e. Dar poate fi si grea.munca la camp,hranitul animalelor, etc etc. Eu de exemplu nu as da orasul pe tara, desi viata la tara e mai sanatoasa decat cea de oras. happy

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Tănase Scatiu?

| hummer24 a răspuns:

Nu stiu...da am o parere proasta de viata in tara numita ROMANIA

| Melody a răspuns:

Dupa 20 de ani de trait la oras m-am mutat la tara si pot spune ca e ca-n paradis. Dar aici am toate facilitatile pe care le aveam in apartamentul din oras, canalizare, gaz, curent electric + curte si gradina, aer curat si liniste, spatiu mai mare in casa. Daca te referi la tara in sensul unui varf de deal unde nu ajungi decat cu caruta, atunci lucrurile stau altfel. E frumos si acolo dar doar de mers in vacanta, nu de trait.

| iuo a răspuns:

Eu sunt de o saptamana la tara la bunica si deja nu mai suport. e rau fara o baie, avand in vedere ca eu fac dus de 2 ori pe zi cand sunt la mine acasa

| Seniorithabebi a răspuns:

E bine sa traiesti la tara, aerul e curat, mancarea e sanatoasa. Eu zic ca viata la tara e sanatoasa.

| RoXxy a răspuns:

E foarte frumoasa si sanatoasa:X
Eu mi-as dori sa stau la taratongue

| Radu1 a răspuns:

Poate fi de doua feluri : 1. Foarte interesanta 2. Incredibil de plictisitoare;
Acum depinde de satul in care locuiesti.
Desigur ca ai mai putine posibilitati sa cunosti persoane de varsta ta alaturi de care sa te distrezi la oras dar acest lucru cu putin noroc poti gasi si la sate. Important ca satul respectiv sa nu fie unul de sezon adica sa fie ceva de genul : vara vin multe persoane pentru ca este un rau unde se pot balaci iar cand se termina vara este pustiu. La fel si la un sat la munte, sa fie plin iarna iar in restul anului sa bata vantul.

| NemoNautilus a răspuns:

Este foarte frumos sa traiesti la tara toata ziua aer curat.Nu se compara nimic cu a sta la tara decat a sta la oras pentru cei de la tara(unii printre care si eu).La tara toata ziua ai de lucru nu poti sa te opresti din treaba fiindca mor animalele de foame.Toata ziua esti pe deal la diferite treburi.In fond este frumos la tara daca vrei sa faci o excursie.

| AllexAlexandra a răspuns:

Este cea mai tare viaa din punctul meu de vedere.Aer curat multi amici si e dupa mine ca in paradis.Am casa la tara si apartament in oras dar mie mai mult imi place la tara ca na e mai frumos.