| Mynameiz a întrebat:

Ce parere aveti despre anunturile lui,sa cumpar compresorul,bormasina cu acumulator, aparatul de sudura cu sarma si slefuitoarele? https://www.olx.ro/oferte/user/d05d/

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Stai linistit, sunt chestii "no name", adica nu sunt de firma, deci calitatea poate fi indioielnica. Ca unul caruia ii place sa mestereasca, de mult timp am descoperit ca nu e cazul sa investesc in chestii no name. Se strica atit de repede incit te costa mai mult decat in cazul in care iti iei ceva de firma. Stiu, te tenteaza pretul dar la preturi mici nu vei gasi ceva de calitate.
Eu am mers pe Bosch, cele mai multe unelte ce le am in casa sunt Bosch, doar transformatorul de sudura e Einhell (dar si asta nu e chiar no name), dar nu am de gind sa il schimb, pentru ca un transformator se strica foarte rar.
Cit despre aparatul de sudura cu sirma, daca nu e pe gaz inert, ci pe flux, daca e vorba de acela cu flux, eu zic sa nu te bagi deloc. Fluxul in sudura e un material format din multe bobite mici, ca un fel de polistiren facut praf, pe care il pui pe locul unde vei suda, iar arderea lui asigura mediul necesar sudurii. Deci pe linga aparat, vei mai avea nevoie si de acel flux, care nu stii daca se gaseste pe la noi, sau cu ce pret.

1 răspuns:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Cumpara dar nu vei primi garantie si daca se strica vreun produs e paguba ta. Dar gasesti si produse bune pe aceste siteuri de publicitate la tot felul de produse noi sau mana a doua