| Mihai_Victor_1989 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul Nichita Stanescu?

5 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Nu am o parere prea buna, este un liceu destul de slab.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E un liceu mediocru pentru elevi mediocrii.

| biafresh a răspuns:

Este un liceu foarte bun, nu te lua dupa ce au scris altii deoarece nu e adevarat. Nu este un liceu cu copii mediocri. Probabil cei de dinainte care au comentat sunt pe la alte licee si nu stiu cum e acolo. Profesorii mei din gimnaziu mi-au recomandat doar 2 licee : Nichita Stanescu si Cuza. Cunosc copii din LMV care spun lucruri urate despre profesorii de acolo si la fel si in cazul liceului Caragiale. Eu personal puteam intra si la Caragiale si la LMV, dar am ales Nichita deoarece acolo se face carte serios si nu trebuie sa te duci la pregatiri ca sa ai 10 la clasa. A avut la bac si o rata de promavibilitate foarte mare (al 2-lea liceu din judet).

| biafresh a răspuns:

Eu vorbesc despre liceul Nichita din Prahova. Acu am observat ca mai e unul in Bucuresti.

| SUDSteaua1947 a răspuns:

Liceul ideal pentru elevii medii, ca mine, care nu se omoara cu invatatul.este intr-o zona frumoasa, nu am auzit de golanii sau din astea pe acolo.