| rememberme24 a întrebat:

Ce pasi trebuie sa urmez pentru a-mi pune alocatia pe card? Trebuie sa merg cu un parinte la Casa de Asigurari si asistenta sociala sau pur si simplu la scoala unde invat, la secretariat?
(Ţin sa mentionez ca sunt eleva de liceu, si nu am implinit inca varsta de 18 ani. )

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa trimiti o cerere in acest sens la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul tau, indicand si codul IBAN al contului de card, cerere semnata si de un parinte.

| unknown24 a răspuns:

Bună!
Trebuie sa mergi cu un părinte neaaparat...eu așa am făcut. trebuie părintele sa fie prezent(cu buletinul normal)și am uitat unde am fost.dar în nici un caz nu era la școală.