| Xenoverse a întrebat:

Ce post de radio va emite meciuri de la campionatul mondial de fotbal din Rusia? Am tabara in iunie.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Pai poți încerca pe Radio Romania Actualități, știu că ei dau meciuri de obicei, daca nu, oricum vor anunța rezultatele la știrile din sport.Succes!

| ombledone a răspuns:

În România, acolo unde ne interesează pe cei mai mulţi dintre noi, toate meciurile de la Campionatul Mondial din Rusia 2018 vor fi transmise în direct şi în exclusivitate de TVR. Astfel, oricine are un televizor şi este conectat la o reţea oarecare de cablu sau posedă o antenă prin satelit poate să vadă fără probleme cele 64 partide de la turneul final. Din păcate, la radio nu se vor mai asculta meciurile, niciun post românesc necumpărând drepturi pe aceste frecvenţe.