| PreduDenis1992 a întrebat:

Ce program imi trebuie sa nu se mai deschida pozele in paint?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu-ti trebuie vreun program special.
Windows-ul are o evidenta a tipurilor de fisiere: care tip cu ce program sa fie deschis.
Aceste setari se pot modifica si din cadrul unor programe sau la gestionarea tipurilor de fisiere (acesta din urma nu recomand pentru incepatori).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU iti trebuie nici un program.
Faci urmatoarele operatii: Click dreapta pe poza respectiva, Proprietati, apesi pe open with, si va scrie undeva "photos", daca ai windows 8.1 sau windows 10, pentru windows 7/xp, scrie windows photography sau pe acolo, nu imi aduc aminte bine, mai apoi dai apply si ok.