| Oliwer123 a întrebat:

Ce sa aleg dintre Logan 2017 nou sau VW Golf 7 2013 sau golf 6/5 gti.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric as alege o masina nou nouta ca Logan 2017 - care vine cu garantie de farbicatie si ce sa-ti spun, nimic nu se compara cu o masina nou nouta!

Un VW din 2013, are deja 4 ani si este birjarit si obosit rau, daca-l cumperi, trebuie sa te pregatesti sa mai bagi macar jumatate din cat platesti pe el, in chestii pe care trebuie sa i le schimbi.

| xerxes1 a răspuns:

Daca ai 70 de ani merge Loganul.
Un golf GTI de 200 de cai o sa -ti placa mai mult.
Si consuma in jur de 7-8% daca mergi normal.
Dar cine poate sa mearga normal cu asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege Loganu

| alex495 a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu masina respectiva. De exemplu daca o sa iei loganul cu 75 de cai la 60 de km/h o sa fi in a 5 a. De la 100 la 110 zici ca i iese motorul si accelerarea dureaza aproape un minut. Chiar daca ai bani si ti iei loganul laureatte ( ala e cel mai smecher parca) cu gps piele ce vrei tu si cu 90 de cai o sa dai cam cat pe 2 golfuri 6 decente si la calitate golful si unul mediocru o sa fie net superior, de la suspensie, putere si confort. Ok la logan probabil gasesti piese chiar mai ieftine decat la golf si ai garantia aia de 2-5 ani ( numai stiu). Stiu persoane, logan nou si a trosnit cutia la un semafor in Bucuresti, a vrut omul sa plece cu scart si adio cutie... Noroc ca era de un an masina si au schimbat baietii la service. Vrei sa stai cu o masina noua in service? Mie nu mi ar conveni

| Vali_Ilie_2003 a răspuns:

Eu as lua vw