| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac ca masina de spalat sa spele mai repede?
Dureaza 2 ore si eu vreau sa termine intr o ora jumate maxim

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms tuturor

| cevdet a răspuns:

Depinde ce model ai. Asta este programarea. La unele, nu o poti schimba. La altele, ai si program scurt pentru rufe care nu sunt foarte murdare.
La modelele vechi, se mai poate sari cate un program (sau chiar jumatate), la astea noi, nu poti face nimic.

| Goddess23 a răspuns:

E simplu. Schimba programul de spalat. Depinde ce masina, poti folosi programul MIX care dureaza 1h si 20 minute. Sau ai program scurt pentru maxim 3 kg de haine de 30 minute sau program de 15 minute pentru clatirea unor haine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Goddess23):

Depinde. Unele masini nu au program de-ala de 30 de minute. A mea nu are. Si nu, nu e Albalux din 1985 toamna. happy

| anonim_4396 explică (pentru Goddess23):

Cum fac asta? Am dor niste chestii cu grade