| iPicka a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai descarce foarte repede telefonul?
In fiercare zi trebuie incarcat.
P. s. vreau sfaturi cat mai utile.
Multzam`.

Răspuns Câştigător
| caracatyta a răspuns:

1.intri in meniu si dupa in setari
2.Setari telefon
3.Mod economic
4. Ii dai activare...si dupa nu se mai descarca asa repede

5 răspunsuri:
| Robieski a răspuns:

Am mai multe moduri!
1.luminozitatea de la o scara de la 1 la 10 maxim o dai la 4
2.bluetooth il inchizi cand n-ai nevoie de el
3.bluetooth nu trebuie sa fie me multi (adica poti face mai multe trimiteri/primiri pe bluetooth)
4 daca ai pe post de fundal o imagine care se misca sa o schimbi
Cam acestea sunt! Stiu cum e sa se descarce foarte repede telefonul ca asa mi s-a intamplat si mie dar cea mai importanta e sa nu cumva sa ai problema cu telefonul sa-l duci la reperat

| al3x955 a răspuns:

Sa il folosesti cat mai putin si daca nici asta nu merge atunci cumparati alta baterie

| DariaSofia95 a răspuns:

Hmmm... sfaturi utile,,, pai nu prea ai ce face. Sa nu mai vorbesti, asculti muzica, dai mesaje etc asa de mult. Si eu am ceva probleme cu el, il incarc tot la 2 zile. In cazul tau, cred ca ar trebui sa cumperi o baterie noua, desigur, te va costa ceva dar... :*

| LeXi1 a răspuns:

Telefonul se descarca repede cand ii gata bateria ( sa iti cumperi alta baterie la telefon )

| NicutzaXD a răspuns:

Depinde ce faci cu el, la fel mi s-a intamplat si mie.Eu am schimbat bateria.Iti sugerez si tie la fel