| StefStefStef a întrebat:

Ce sa mi cumpar Canon 600d sau Nikon D5100?

8 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

Nikon daca nu vrei sa-ti para rau! Nikon e mai rapid la rafala, blitul integrat nu e asa orbitor si sa fim seriosi, iso e mult mai mare la Nikon! max 25600 fata de 12800 cat are Ca... celalalt. Nikon e mai usor, la gramaj, iar culorile sunt mult mai naturale. Modul auto e mai usor de folosit la Nikon, iti arata pe lcd toate setarile aparatului. Cei de la Nikon s-au gandit si la cei care vor cumpara acest aparat in nestire, doar pentru ca le permite buzunarul si vor poze cu fundal blurat, nu e un aparat foto doar pentru artisti.Cu Nikon poti face mai multe poze, tine mai mult bateria,(660 imagini, fata de celalalt: 440 cadre). Mai multe detalii, aici: http://www.f64.ro/blog/2011/05/11/canon-600d-vs-nikon-d5100/

| DeeaD1 a răspuns:

Nikon D5100.Am si eu si e fff bun!

| StefStefStef explică:

2-1 pentru Nikon...lupta continuahee hee

| StefStefStef explică:

MAI MAI vreau pareri:Xlove strucklove struck

| StefStefStef explică:

Pe care sa mi l cumar ca luni dau comanda de el... urgent vreau pareri...

| Emma199 a răspuns:

Nikon d5100, din punctul meu de vedere

| Paveluss a răspuns:

Canon 600d

| madalina1995ciobansudiana a răspuns:

Canon 600d eu am si este foarte buna