| PufyRea a întrebat:

Ce salariu are un profesor universitar incepator?

Răspuns Câştigător
| Cosmotel a răspuns:

Profesor universitar ajungi dupa ce ai o anumita vechime deci, nu poti zice ca este incepator.
daca te referi la salariul unui asistent el ajunge de 1300 pana pe la vreo 2300, un conferentiar universitar pana pe la vreo 3300 iar al unui profesor universitar ajunge pana pe la vreo 5000.

| OnnyMady a răspuns (pentru Cosmotel):

Si se mai plang ca nu au bani

| Cosmotel a răspuns (pentru OnnyMady):

Profesorii universitari nu prea am auzit ca se plang ca nu au bani. in plus, e foarte greu sa ajungi sa ajungi unde au ajuns ei si asta implica multa multa munca. e ff mic salariul in comparatie cu cele din afara.

6 răspunsuri:
| NemNUZ a răspuns:

Daca vrei sa fi respectat : profesor indiferent daca e universitar sau nu, daca vrei banii : avocatwinking

| AnOnIm20202020 a răspuns (pentru NemNUZ):

Nu neaparat

| Cosmotel a răspuns (pentru NemNUZ):

Foarte respectati profesorii in ziua de astazi, mai ales aia de liceu laughing)
si ca avocat in tara la noi...

| Cristian_Popescu_1996 a răspuns:

Buna.eu stiu ca la inceput un profesor are 9 milioane dupa mai multi ani ajunge pana la 15. funda?