| UtilizatorTotiPentruUnu a întrebat:

Ce se cultiva la munte? dar care este vegetatia de la munte?

Răspuns Câştigător
| anaireves a răspuns:

Fiind dintr-o zona de munte, pot spune ca singurele culturi pe care le vad aici sunt cele de cartof, porumb, sfecla, astea pe arii intinse. In privinta vegetatiei, depinde de zone, fiind impartite pe altitudine si latitudine, dar in mare parte cum a zis cineva aici, "brazi pini, stejari", in genere, foioase (mesteceni, fagi) si conifere (brazi, molizi)

2 răspunsuri:
| N0NameForY0u a răspuns:

La munte nu se cultiva nimic,vegetati la munte e brazi, pini, stejari...etc.