| qrenz a întrebat:

Ce se intamla daca imi rup mana de 3 ori in acelasi loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

De fiecare data, osul o sa se intareasca si mai mult.
Este exact ca la ala care rupea copacii cu picioarele, timp de 4 ani isi rupea osul in acelasi loc pana s au sudat si nu s-a mai rup decat copacul.

| oz_1736 a răspuns:

Vad ca vrei sa-ti faci abonament la ortopedie. Poate iti distrugi un nerv si ramai cu ea paralizata.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

O sa se rupa de tot si o sa te poti bate cu ea in caphee hee)

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

In teorie, un os rupt este mai rezistent dupa sudare decat unui normal. Un os rupt de 3 ori in acelasi loc va deveni aproape imposibil de fracturat in cazaturi si accidente, dar asta poate duce la probleme cu nervii si/sau muschii in zona respectiva. Osul se vindeca, dar piciorul nu va mai fi niciodata la fel