| WithoutName123456789 a întrebat:

Ce se intampla daca las becul aprins in camera timp de 48 de ore?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei plati pana la 2.50 lei mai mult pentru curent, pentru fiecare bec care a ars (calculat pentru becuri de 100W).
Daca ai becuri cu consum mai mic, atunci poate platesti in plus mai putin de 1 leu. happy

| baru a răspuns:

Curent dublu.

| Simpatic a răspuns:

Un mare consum de curent asta se intampla, consum care se va reflecta in bani.

| Bizon95 a răspuns:

Depinde de bec, unul fluorescent e recomandat sa stea deschis (adica mai putin recomandat aprins/inchis)
restul tipurilor, nu prea

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Salut, vine factura la lumina mai mare decat de obicei + ca nu te odihnesti bine!

| Crysthina a răspuns:

O sa platesti o groaza de bani la factura astfel incat a doua oara nu o sa il mai aprinzi!winking

| Vikings1996 a răspuns:

Consumi energie electrica eventual se arde filamentu daca e bec clasic, am uitat un bec aprins o saptamana si ceva si nu sa intampat nimic in afara de faptul ca am platit mai mult la factura.