| AlexRăzvan531765 a întrebat:

Ce se poate inatmpla daca iau Metoclopramid dupa ce am baut doua pahare de vin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| marcela290 a răspuns:

Meticlopramid nu isi mai face efectul in cazul in care il combini cu alcool

| dannyel86 a răspuns:

"În timpul tratamentului cu metoclopramid nu trebuie consumat alcool, deoarece acesta creşte efectul sedativ
al Metoclopramid 10 mg comprimate."
https://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_8519_14.01.16.pdf

| AlexRăzvan531765 explică (pentru dannyel86):

Cum adica efectul sedativ? Pai nu e tratament iau eu o pastila

| dannyel86 a răspuns (pentru AlexRăzvan531765):

S-ar putea sa nu-ti faca rau, dar de ce sa risti, daca pe prospect iti scrie ca nu e bine sa combini pastila cu alcoolul?
Daca nu e tratament, iei Metoclopramid dupa ce trece efectul alcoolului.

| Ale5184 a răspuns:

Se poate intampla sa nu-si mai faca efect vinul