| Sheisshe a întrebat:

Ce se studiaza in mare la turism si alimentatie?

2 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Se face Tehnologia Turismului, Tehnologie Hoteliera, Tehnologia Unitatilor de Alimentatie Publica, Educatie Tehnologica, Economia Intreprinderii si in rest materii primare si complementare (Matematica, romana, istorie, geografie etc.)

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau

Turism se ocupa cu : Agent de turism intern/international, Agent ticketing, Receptioner, Camerista, Ghid turistic (trebuie sa stii cel putin o limba straina perfect si sa ai un certificat care atesta cunostintele tale la un anumit nivel ).

Alimentatie - Cu alimente, de origine animala spre exemplu, verifici daca produsele respective nu sunt expirate, mergi dintr-o magazie in alta, asiguri calitatea hranii oamenilor.

O zi placuta! happy