| skumpimalina a întrebat:

Ce semnificatie are numele Malina?(fundita)

Răspuns Câştigător
| VladConstantin20 a răspuns:

Buna!
Prenumele feminin Malina este de origine Hawaiana. Semnificatia numelui Malina este "pace". Este si o forma prescurtata a numelui Madelina.

Variante ale numelui Malina sunt: Malana, Madeline, Melina si Melinda.
Sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| anca95deea a răspuns:

Prenumele feminin Malina este de origine Hawaiana. Semnificatia numelui Malina este "pace". Este si o forma prescurtata a numelui Madelina.

| Mirela14 a răspuns:

Inseamna "zmeura" in poloneza sau provine din romana de la copacul malin...un nume frumoswinking

| sanda_9766 a răspuns:

Inseamna "zmeura" in poloneza happy Un nume foarte frumos, in opinia mea winking

| Malynutzsa a răspuns:

Prenumele feminin Malina este de origine Hawaiana. Semnificatia numelui Malina este "pace". sau in poloneza "zmeura" Miami! si pe mine ma cheama Malina.dar mi se spune Maly.:X:*... sper ca te-am ajutat.big grin Funda.puppy dog eyes