| PringAloe a întrebat:

Ce sunt particulele grosiere si cat de mari sunt?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Particulele grodiere = particulele mari
Daca vrei sa faci o filtrare de apa, atunci filtrarea grosiera este suficienta pentru un bazin de inot sau pentru udat.
Pentru uz casnic interior se recomanda si filtrarea suplimentara, pentru particule mai mici, iar pentru uz alimentar se va face si desinfectare respectiv si filtrarea microparticulelor (cu filtre active de carbon).
Necesarul de filtrare se stabileste din analize de laborator.

| PringAloe explică (pentru sierra1):

Mhm. nu, treaba sta in felul urmator, am gasit un filtru special centrifugal pentru apa in care mi s-a spus ca el filtreaba doar particulele grosiere. si ma intrebam ce dimeniuni au aceste particule in nanometri... sa stiu cum sa procedez