| Andrei200202 a întrebat:

Ce trebuie să fac în caz de mi-am pierdut buletinul? Cât trebuie să plătesc? O să mai trebuiască să fac poză?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Mergi la politie completezi o cerere si da t-i se face poza.Nu mai tin minte cit costa.Si eu am pierdut o data buletinul in taxi si pe cand am avut buletinul nou la 2 zile s-a prezentat soferul taxiului cu buletinul cel vechi.

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Fix asta am patit si eu, sa mai astept? Aseară l-am uitat.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Andrei200202):

Da ai vorbit cu dispeceratul?

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Da, faza e că nu am sunat să comand, l-am luat direct de pe o străduță întunecată..nici nu stiu de la ce firma era dar am sunat la toate si le-am zis dar din pacate nimic, am fost acum la politie si mi-a zis sa mai stau o zi doua

| gemeni6226 a răspuns (pentru Andrei200202):

Pai atunci stai 2 zile si daca nimic atunci mergi sa-ti faci.

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Am vorbit cu o doamnă polițistă, prietena si mi-a spus că degeaba aștept buletinul, sunt oameni binevoitori care predau buletine pierdute la poliție dar leprele alea nu se sinchisesc să le ducă proprietarilor, stăteau 50 de buletine într-o cutie mi-a spus. Din păcate asta e Romania, daca nici politia nu te ajuta, la persoane simple nici gand

| Andrei200202 explică (pentru gemeni6226):

Până la urmă mi l a adus si mie taximetristul, noroc că nu m-am grăbit să-mi fac altul

| gemeni6226 a răspuns (pentru Andrei200202):

Ma bucur mult.

10 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Iti faci alt buletin! mergi la politie la sectia unde se face poza pentru buletin! completezi o cerere! si asta-i tot! dupa iti vei primi buletinul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu de la altii: Trebuie sa mergi la politie unde declari ca l-ai piert /s-a furat(cica e mai bun varianta 2 nus.h dc) O sa iti faca poza noua si gata ti se va elibera in cateva zile. De platit parca numai ceva "taxa de eliberare documente" vreo 10 lei pe acolo

| aneliram a răspuns:

Mergi la politie, poza trebuie facut iar, de taxa nu stiu.