| Marry1227 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a platii facturile online? ce imi trebuie

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de facturi. Spre exemplu la operatorii de telefonie poti plati direct cu cardul pe site ul lor.

La restul ai nevoie de un cont in banca si de serviciul de internet backing activ. Apoi ai nevoie de factura pe care vrei sa o platesti (ai nevoie sa codul de abonat si numarul facturii)

| mont a răspuns:

Card activ pentru platile pe internet si sa ai bani pe el, atat.

Atentie mare insa sa nu ai troieni sau alte probleme de securitate la calculator cand faci platile online ca risti sa ramai fara banii de pe card. Si nici sa introduci datele cardului pe site-uri dubioase.

| ViktorVictor a răspuns:

PayPal

| kappa123456789 a răspuns:

Mai Bine depui bani personal decat prin internet deoarece nu mai este un loc sigur pentru plati