| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca lucrător comercial într-un market, ex annabela, kaufland, lidl etc dar dacă îmi poate spune cineva mai în detaliu ce faci acolo sa îmi fac o idee(am pus categoria asta pentru ca nu știu ce categorie sa pun)?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Speli pe jos, cari marfă, iar speli pe jos și odată pe lună, iei banii

| Werrich a răspuns:

La Lidl aranjezi marfa în raft, faci curat și vei fi și la case dacă sunt clienți mulți la o coada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lucratorii comerciali din supermarketuri pun marfa pe rafturi.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Cand lucrezi ca si lucrator comercial, inseamna ca tu te ocupi de marfa sa ajunga din depozit pe rafturi, in frigidere, congelatoare, acum depinde si ce zona o sa ti se dea pentru ca mai ales in magazinele mari, lucratorilor comerciali li se dau animte zone.

| anonimmul05 a răspuns:

La Mega Image aranjezi marfa in rafturi si stai si la casa de marcat. Daca sunt 4 angajati intr-un magazin 2 stau la casele de marcat si ceilalti 2 pun marfa in rafturi. Dupa cateva ore sau a doua zi se inverseaza si ceilalti 2 care puneau marfa in rafturi trec la casele de marcat si cei 2 care erau la casele de marcat trec sa puna marfa in rafturi. La Kaufland esti numai lucrator comercial care pune marfa in rafturi, nu ai treaba cu casele de marcat unde sunt angajati numai casieri.