| Mihai651 a întrebat:

Ce vi se pare mai logic ca e dupa moarte? 1.nimic ca inainte sa te nasti 2.reincarnare 3, sa fim suflete doar atat! si nu nu rai si iad ca e clar ca nu exista, doar din cele 3 alegeti,fara rai si iad,daca aveti ideea asta nu raspundeti, v-as ruga frumos doar din cele 3 ca doar astea sunt cat de cat logice, desi nici reincarnare nu e!

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

1.Nimic
Pentru 13,7-8 miliarde de ani nu ai stiut ca nu existi, nici dupa moarte nu vei stii ca nu mai existi.

| AlexCristi97 a răspuns:

Prefer sa cred ca suntem niste suflete care momentan sunt puse intr-un corp pentru a savarsi niste "misiuni" dupa care lasam corpul aici iar sufletul pleaca in alta parte. El se poate reincarca sau sa ajunga in alt mediu de evolutie.