| MickeyMouse69 a întrebat:

Ce vor de fapt Illuminatii?
Sunt Illuminati si in industria muzicala romaneasca?

6 răspunsuri:
| BMadalin1992 a răspuns:

Deci Illuminatii sau iluministii au fost o societete secreta fondata prin 1776 si a urmarit sa promoveze perfectionismul prin intermediul scolilor.
Uite treaba este simpla, iluminatii au condus Romania de 22 ani si au facut o treaba suuuper buna, ca am mers inainte ca racul si suntem cu 160 ani in urma lor (tari civilizate din Europa).Dca vrei nume prenume dai o cautare pe google si bagi numele iluminatului imediat apar faptele lui de arme.Sa nu cumva sa faci greseala sa pui mina pe o carte ca e pericol mare poate nu ai auzit gura tirgului "Cartea dauneaza grav sanatatii "
In muzica romaneasca nu stiu dar prima data termenul de iluminati a aparut filmul mut Rain Man. Rain Man este numele care il auzi in mai toate melodiile scoase de Eminem, Rihanna, Jay-Z, Fatboy Slim, Lil Wayne. Pe langa astea. " Umbrella eh eh eh ", " New World Order ". Illuminati vor sa aduca toate religiile intr-o noua ordine mondiala condusa de satana. Desi, nu au intentii satanice.

| Mnk_Narcis_1993 a răspuns:

Illuminati nu a fost mereu o societate scretă a devenit secreta pentru ca Biserica i-a catalogat dreptrai. Apoi au devenit societate secretă încercând să promoveze valorile din umbră si sa aduca la cunostiința omenirii adevărata fata a bisericii care nici ea nu e rea.dar incearcă si le reușește sa ascunda destul de bine marie secrete ale omenirii in Biblioteca de la Vatican. Cauta mai multe despre Prioria din Sion, Opus Dei... poate o sa gasesti unele raspunsuri pe care le cauti. Nu poti defini Illuminati perfect e greu unii spun ca a aparut pe la 1776 altii zic ca e de cand lumea. Cat despre muzica e greu de spus ca niste iluminati, niste perfectionisti ar promova astfel de vedete gen: Ruby, Alex Velea si nici cele din strainatate pur si simplu ei fac asta pentru rating fie fac parte dintr-o organizatie masonica moderna.

| RodicaGabriela a răspuns:

Illuminati apar in romanul "Ingeri si demoni" de Dan Brown. E lung romanul, dar supeer interesant. Nu are legatura cu muzica romaneasca, dar poate intelegi mai multe despre ei acolo. big grin sper ca ti-am o idee buna.batting eyelashes

| MickeyMouse69 explică (pentru RodicaGabriela):

Si in Codul lui DaVinci tot de Dan Brown scris apar cateva informatii. happy

| RodicaGabriela a răspuns (pentru MickeyMouse69):

Urmeaza sa citesc si cartea asta. O sa vad. big grin

| LexLosOfficial a răspuns:

Illuminati nu vor nimic, ei decat le propun unor persoane cunoscute si care au cat de cat o contributie materiala buna daca vor sa devina mai celebri si sa aiba inzecit situatia materiala care au la locul precedent.Bine inteles inschimbul sufletului a acelei persoane.Cat despre industria muzicala Romaneasca da sunt implicati exemple: Alex Velea (daca iti mai aduci aminte Alex Velea a fost la plasa de stele si Dan Negru l-a intrebat ca ce e cu Semnul acela cu degetele si el a zis ca inseamna "fratziwear" e de fapt o minciuna acela e semnul lui Baphomet),Antonia,Smiley,Grasu XXL, Andra, Cabron, Corina, Alessia etc. Sunt foarte multi.Asa ca aveti grije ce asculta-ti.winking