| Petruts a întrebat:

Ce ziceti, sa am incredere in cei de la Vodafone? M-au sunat sa mi propuna un nou tip de abonament(ei au zis ca nr.meu a fost ales pentru promotia de craciun, pentru ca am de vreo 7 8 ani abonament la ei) pentru acelasi pret la factura.Acum,la abonamentul care l am, am in jur de 500 minute si sms in retea si 100 nationale, iar in noul abonament vor sa mi dea 1500 in retea, nelimitat sms-uri in orice retea, 150 miunute nationale, 2014 min nationale valabile pe anul 2014, 2014 MB valabili pe anul 2014. Ceea ce mi se pare suspect este faptul ca, la pretul de 50 de lei care l platesc pentru factura in fiecare luna, pentru noul abonament n as mai platit nimic in plus.adica as ramane la acelasi pret de 50 de lei.Mi-e teama sa nu iau vreo teapa sa ma trezesc cu un pret de 100 de lei sau mai mult la factura de acum incolo daca accept abonamentul asta.

4 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Du-te la un dealer Vodafone din orasul tau si cere-i si parerea lui poate are mai multe informati concrete. O zi buna.

| Petruts explică (pentru NYK4u):

Mi au zis ca oferta e valabila doar telefoni, nu si in magazinele Vodafone

| NYK4u a răspuns (pentru Petruts):

Atunci,ca sa fi sigur...cand te mai suna lasa-i sa iti explice detaliat oferta si daca nu sa prezentat intreaba-i numele celui care face oferta, si in caz ca acceasta oferta facuta nu e la fel cu cea care o sa vina pe factura, poti face o plangere si mentionezi si numelecelui care a facut-o. Succes

| Edwuard_Matac_1997 a răspuns:

Eu...as spune sa ai incredere in cei de la VODAFONE, pentru ca ei nu mint.Eu, aproape de fiecare data cand imi trimit ei un SMS cu o promotie eu trimit mesaj cu "DA"