| zmilee4you a întrebat:

Ceaiul verde ajuta la slabit?

Răspuns Câştigător
| ioana_3915 a răspuns:

Da pe mine m-a ajutat foarte mult eu beau de 2 ani si cred ca am slabit si din cauza lui desigur pe langa sport si abtinerea de la dulciuri. Si este foarte sanatos sa bei.

5 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Da

| Catafu a răspuns:

Da ...cu siguranta

| valyvortex a răspuns:

Salut ceaiul verde nu este deosebit fata de alte ceaiuri in afara de faptul ca este putin mai scump.Mereu cand bei un ceai datorita caloriilor putine nu te poti ingrasa chiar din potriva slabesti insa vreau sa-ti spun ca mai bine sa dai bani pe un ceai verde poti face ceai natural din plante culese de tine.

| zmilee4you explică:

Multumesc:*!

| calinesq a răspuns:

Sigur, orice ceai verde preparat cum trebuie (apa de maxim 80-85 de grade, deci fara fierbere) ajuta corpul, deoarece ofera nutrienti, minerale si vitamine utile. Pentru slabit, in produsele de specialitate, pastilele pentru fitness, se introduce extract dintr-un tip anume de ceai verde, si anume Yerba Mate (din America de Sud). Eu am incercat ceaiul in mod direct, preparat traditional, si in prezent il beau de 3 ani. In Romania il puteti gasi pe --- http://ceaideslabit.net --- la pungi de 0, 5 kg. Cautati sa aflati cat mai multe, e un ceai foarte sanatos :)