| Andreasx a întrebat:

Cei care au card la ING! Vreau sa imi fac un card la banca la ing dar nu prea ma pricep la anumite informatii:1.cat costa sa il fac? 2.trebuie sa ramana o anumita suma mereu pe el pentru a ramane activ sau se opresc de ex 15 lei pe care nu ai cum sa ii scoti? 3. daca fac tranzactii cu el la banca bcr de exemplu, se opreste comision pe tranzactie sau ma insel? Multumesc big grin :*

Răspuns Câştigător
| IonutzMariusz a răspuns:

Câți ani ai?
Dacă ai până la 24 Ani taxele de administrare, retragere și emitere card Visa Electron+ Contactless este GRATUITĂ!
Poate să răâmnî și gol.
Dacă retragi de la alt bancomat înafară de ING se percepe comision care este destul de măricel 5 lei per tranzacție.
2.Corecție ATM-urile ING tranzacționează sume începând cu 5 lei (și la depunere suma minimă e de 5 lei).

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Totul depinde de ce fel de cont si card iti faci.

nu costa nimic sa il faci dar trebuie sa platesti lunar comisionul de administrare care e de vreo 3 lei. Si da ar trebui sa ai acesti 3 lei pe luna in cont ca sa nu ai balanta negativa si sa iti ia din bani cand depui.