| Nuzicnume a întrebat:

Cei de la wizz și Ryanair sunt stricți rău? Dacă bagajul meu de mana depășește câțiva cm și cate 100 de gr ma taxează ?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca bagajul de mana este mai mare decat limita, atunci nu mai incape in locasul destinat. In acest caz, se considera ca bagaj normal si se taxeaza ca atare.
Ia-ti alta geanta, in limita celui admis si va fi acceptat. Costa mai putin decat inca un bagaj transportat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt low cost, din taxele astea traiesc ei

| gelu1970 a răspuns:

Stricti e putin spus. eu circul cu ambii si cei mai idioti sunt cei de la Ryanair. insa in ceea ce priveste dimensiunile bagajului te sfatuiesc sa iti iei unul care se incadreaza in ceea ce zic ei.