| Xela90 a întrebat:

Ciao all: am o intrebare in legatura cu paypal, daca eu am card brd cu maestro cum si daca merge sa bag bani in paypal?! pentru bunuri sau servicii. astept raspuns. multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-ti faci cont cu paypalul!
Conditiile lor sunt: sa ai 18 ani impliniti si sa ai cont bancar sau credit card, pe acre sa-l legi de contul paypal.
La crearea contului trebuiesc puse datele persoanle corece, pentru ca Paypalul te verifica si daca nu corespund, iti pot bloca accesul la serviciilor lor.

Nu trebuei sa bagi bani in paypal!
Paypalul este o platforma de plati si insacari, care trage bani direct din cardul tau, cand tu accepti sa platesti undeva cu Paypalul.
Banii primiti din vanzari sau alte servicii ori de la alte persoane, ajung in contul de paypal si sunt mutati de tine, in contul bancar.
Operatiunile sunt foarte simple si rapide, odata ce ti-ai facut contul la Paypal si ti-ai legat cardul de ei. Verificarea ins chimb dureaza cateva zile, ei retragand din contul atu bancar (cau credit acrd) doar $2 ca sa vada ca corespunde numele si datele contuluid e Paypal cu numele si datele din contul bancar.
Dupa retragere, iti va apare in extrasuld e cont bancar un cod de 4 cifre, trimis de Papal. Acel cod se va pune in Paypal, a doua zi dupa retragerea banilor, ca ei sa vada ca u ai avut acces la acel cont bancar si in felul asta confirmi ca esti eligibil. Dupa introducerea acelui cod in paypal, ei iti vor trimite cei $2 inapoi in contul bancar, anunatndu-te ca, esti eligibil sa folosesti paypalul din acel moment.

3 răspunsuri:
| Xela90 explică:

Si inca ceva daca eu nu sunt in tara si nu am cum sa iau de la banca un extras de cont ce fac si cum fac?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Xela90):

In cazul in care nu ai acces la extrasuld e cont, poti contacta banca ta, sa-ti dea acces online, ca sa poti sa-ti verifici banac online, de oriunde ai fii in lume.
Odata ce ai obtinut accesul online, poti sa vezi ce cod ai in extrasul de cont (statement bancar).
In orice caz, recomand in orice situatie accesul online la contul bancar, este usor de folosit, comod si poti face plati online si verifica contul, cand doresti tu.

| Xela90 explică:

Multumesc de raspuns, problema e ca am de la brd cu maestro si eu ca idiotu am uitat ca nu am cu master-card, nici eu nu stiam ca am cu maestro, eu credeam ca am cu master-card da trebuie sa ma duc inapoi in Romania sa il faca pe mastercard.