| anonim_4396 a întrebat:

Ciao!
Mi-am bagat acum seara windows 8 si la finalizare de instalare, am observat ca nu am sunet, mi-a pus toate driverele,de video, placa de retea,tot,mai putin sunetul, nu se aude nimic.
Cum pot si eu sa fac rost de el, de unde sa il descarc?
Am tot cautat pe net sa descarc un driver pentru windows8 dar nu gasesc nimic. Si nu pot sa intru in pc ca este in garantie, nu am cum sa ma uit la ce model e placa de sunet.
Stie cineva cum se face sunetul pe w8?

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Foarte simplu.
Fi atenta!
mai intai de toate Descarca asta http://drivers.softpedia.com/......42031.html dupa ce a terminat sa se descarce, dai click dreapta pe program si mergi la "properties„ apoi dai click unde scrie „compatibilitty" apoi mergi cu mouse-ul in jos si bifezi casuta unde scrie " Run this program in comtabilitty mode for:" dupa ce ai bifato dai unde scrie "windows xp (service pack 3)" dai un click acol apoi mergi in jos si bifezi "windows 7„ apoi lasi partea aia si mergi si mai in jos si bifezi casuta unde scrie „Run this program as an administrator" dupa care dai „aply si ok„ apoi mergi din nou pe program cu click dreapta si dai „ run as administrator„ dupa care v-a incepe instalarea, ve-i astepta pana e gata, o sa iti ceara restart, cand a terminat instalarea, i dai restart, apoi la intrare in windows iti va merge sunetul. Multul succes, daca nu reusesti, scrie-mi si te ajut. Ceao ceao!

| lllarisaa02 a răspuns (pentru tteo92):

Pfff multumescc mult, deci ma chinui de doua zile sa rezolv asta si nu reusesc, am incercat sa tot instalez tot felul de programe sa urmez tutoriale pe net sa schimb mufele din spate etcc, si cand te gandesti cat de simplu era laughing si eu n-am stiut cum sa fac,, oricum asta era ultima zi, am zis ca daca nu reusesc nici acum, imi pun w7. mersi oricum, m-ai ajutat foarte mult!

22 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am rezolvat toate driverele cu un pack care s-a instalat singur. Nici nu erau drivere pentru laptopul meu compatibile cu versiunea de windows. Pachetul se numeste Driverpack Solution Tweekend Edition. Cauta-l cu Google si te rezolvi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acuma si fitele is fite. Sa-si puna 7 sau xp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://drivers.softpedia.com/......-x64.shtml
vezi daca merge asta

| baifrate a răspuns:

Bai din cate stiu eu, inceraca cu driver checker si vezi ce rezolvi happy p.s. serialu de la driver checker il poti gasi pe youtube...p.p.s nu stiu daca o sa iti mearga programul pe windows 8..bafta multa!

| baifrate a răspuns:

Vezi daca te ajuta astea http://www.youtube.com/watch?v=MLFvFw-j5EU
http://drivers.softpedia.com/......-x64.shtml
p.s. ii pe 64 versiune de windows?

| lllarisaa02 a răspuns (pentru baifrate):

laughing nu m-a ajutat... am descarcat si versiunea pe 32, dar degeaba.
Am vazut un tutorial dar nu aud nimic din ce zice ca sa imi dau seama ce face.
Ai avut vreodata windows8 ti-a mers sunetul?

| baifrate a răspuns (pentru lllarisaa02):

L-am avut instalat in jur de 30 de minute laughing dupa care l-am sters, mie mi-a mers sunetul ...nush ce poate sa aiba laughing). p.s.eu zic sa iti bagi 7 inapoi happy

| baifrate a răspuns:

laughing)..trist ce sa zic

| baifrate a răspuns (pentru baifrate):

App, ti-am zis mai sus sa incerci cu driver checker..ai incercat?

| lllarisaa02 a răspuns (pentru baifrate):

Nici nu stiu cei ala. laughing)
hai lasa-mi id-u tau poate faci tu sa mearga

| baifrate a răspuns (pentru lllarisaa02):

Eugen.escu@yahoo.com

| lllarisaa02 a răspuns:

Pai imi da eroare nu merge sa-l instalez, asa mi-a facut si cand am vrut sa instalez un realteck valabil doar pentru windows 7.
Probabil si programul este la fel, pentru alte windows-uri.

| lllarisaa02 a răspuns:

laughing)) bun, pana atunci nu mai aud nimic nu?laughing

| lllarisaa02 a răspuns:

Nu,ce?

| lllarisaa02 a răspuns:

Heyy skzz m-a luat somnu asera si nu am mai putut sta am adormit cu mouse-ul in mana si acum vreau sa continuii problema deci cum fac? Am incercat si cu un driver scan dar, am impresia ca nu imi descarca driverele bune de tot imi da eroare. Am incercat cu driver robot. Si nu vreau sa pun 7, xp si nici vista. Asta merge mult mai repede ca toate la un loc.

| lllarisaa02 a răspuns:

laughing) nu cred ca e preview laughing)... stiu pe cineva care l-a avut nu mai ca nu am cum sa tin legatura cu el sa imi zica pas cu pas cum a facut sa ii mearga sunetul...mi-a zis ceva,, ca a intrat prin safe mod apoi a instalat nu stiu ce program si a umblat la setarile de sunet, mi se pare prea complicat. pana la urma, o sa il chem sa imi faca el, dar oricum mersi de ajutor.

| lllarisaa02 a răspuns:

Nha ca acum am si sunet. deci pana la urma nu este un demo, Il am pe tot, sunet video, retea.

| kalibra21 a răspuns:

Poate te ajuta acest video:
http://www.youtube.com/watch?v=MLFvFw-j5EU
Era tarziu, nu am cautat mult. daca nu te ajuta sa imi zici si caut.

| lllarisaa02 a răspuns (pentru kalibra21):

Ms dar eu nu am windows8 Developer Preview, am windows8 Release Preview. O fi la fel?

| Hawkey697 a răspuns:

Incearca sa vezi daca setarile placii de sunet sunt corecte sau incearca sa intri pe site-ul Microsoft poate gasesti ceva in legatura cu problema asta.