| Xenaaaa a întrebat:

Cine a incercat dieta Dukan si pe ce perioada?big grin functioneaza?

1 răspuns:
| LegionarulRoman a răspuns:

Bravo tie ca ai grija de tine, desi sincer nu cred ca ai nevoie :). In orice caz pot sa spun ca, Kangoo Jumps e cel mai bun exercitiu de aerobic din ultima vreme, dar daca tu vrei sa slabesti rapid e nevoie de o alta metoda:
-am inteles ca nu consumi prostii(aici includem orice mancare fast-food, cola, pepsi, alte sucuri, alimente procesate cu aditivi, mult zahar etc)

-daca nu cosumi cele amintite mai sus te va ajuta foarte mult
-Kangoo Jumps poate ajuta o persona care vrea sa slabeasca 4 kg dar una care vrea sa slabeasca 15 kg? Dar 20 kg?
Ei bine, nu!
-aici intervine una di cele mai bune metode de slabire HIIT(High Intesity Interval Training-adica, antrenament in intervale)
-si ca sa nu mai lungesc vorba iti prezint niste exercitii care m-au ajutat extraordinar cand m-am intors din Maramures(unde am slabit 8kg) sa dau jos grasime de pe burta, solduri si coapse, mi-a tonifiat muschii si m-a ajutat sa cresc: dupa o incalzire temeinica iesi afara si baga un sprint de 30 sec la ce viteza poti si in functie de nivelul tau de pregatire poti face o pauza dupa de 1min sau 2; dupa aceea continui din tot asa pana vezi ca au trecu 20min sau pana vezi ca, cazi pe jos :)
-un alt exercitiu superior Kangoo Jumps este genuflexiunea cu saritura(se reia procesul ca la cel cu sprint, dar nu trebuie facute in acelasi timp
-bea apa de dimineata si seara dupa ora 20 NU MAI MANCA CARBOHIDRATI(paste, orez, cartofi etc)
-si incearca si aste pentru a vea un corp si mai frumos si mai tonifiat:) :http://blog.vitaclub.ro/program-exercitii-ardere-grasimi/; http://blog.vitaclub.ro/exercitii-fesieri-fund/ (acest exercitii cer un minim echipament -niste gantere de 4-6kg pentru. fete si o coarda)

P.S: exercitiile de mai sus sunt testate de mine si fi sigur ca o sa obosesti doar gandindute, dar in loc de 45-60 de min de cardio monoton, aceste exercitii vor introduce ceva nou care va arde grasimile la alt nivel

Sper ca ti-am fost de folos pentru. o viata mai buna si plina de sanatate!

P.S: ca dieta recomand dieta Gerson!