| anonim_4396 a întrebat:

Cine a mai comandat de pe PC Garage distanța fiind destul de mare cam 150 si ceva de km?
Vreau să-mi explice daca kilometri in plus chiar sunt suportati (plătiți) de ei...

Răspuns Câştigător
| HaladinMoatherFukker a răspuns:

Salut. transportul este gratuit pe întreg teritoriul României, în limita a 5 KG. Peste aceasta limita se taxează 1.2 lei per KG. Pentru plata ramburs curierul mai percepe o taxa suplimentara de 12 lei, care se poate evita dacă achitați online sau prin virament bancar.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru HaladinMoatherFukker):

Tu despre ce vorbesti aici?
Firmele mari au contract cu firmele de curierat si pretul transportului este fix, cand se trimit zeci sau poate sute de colete nu se mai tine cont de km suplimentari.

| Cristi4u90 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Acesta a fost răspunsul oficial dat de cei de la PC Garage pe Chat, eu nu am făcut altceva decât sa i întreb direct pe ei. deci chiar nu înțeleg care este problema?

| HaladinMoatherFukker a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am aflat si eu pc garage suporta expeditia...