| Prapadanie a întrebat:

Cine cunoaste sa ma informeze si pe mine ce s-ar intampla daca: Ma apuca nebuneala si demolez acoperisul si tavanul camerei corpului de casa care nu este in proiect si sunt reclamat la politie dar cuvantul lui este impotriva cuvantului meu. Ce s-ar intampla rau intr-un final? El este propietarul casei dar cum am scris unde vreau sa demolez nu este in proiect ci facut ilegal.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tot se va aplica legea "distrugere de bunuri"; și "violare de domiciliu" pentru că nu ești tu proprietarul.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca esti SIGUR ca e ilegal construit atunci nu poate sa te condamne si chiar s-ar putea sa primeasca amenda
dar, cu toate ca e riscant pentru el sa zica la politie ca ai facut distrugere de bunuri (cum spuneam isi poate lua amenda, iar plangerea de violare de bunuri e o dovada clara),
totusi poate face plangere PENALA de violare de domiciliu, si atunci ti-a tras-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia lectii de la domnul acesta :
https://www.youtube.com/watch?v=spumRxHHnqY

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Nu se inntampla nimic daca darami acoperisul daca este casa ta sau este de acord proprietarul.
Trebuie doar sa reconstruiesti acoperisul nu ai nevoie de nici un proiect si nici o autorizatie decat daca darami toata casa.
eu cunosc oameni care au schimbat tot acoperisul si nu au facut nici un proiect si casele erau din oras nu de la tara ca la tara poti sa darami si casa atata timp cat o faci la loc la fel de mare te inteleg cei de la primarie si nu iti mai cere nici o autorizatie atata timp cat casa noua se construieste pe acelasi loc si la fel de mare ca si cea vache.Îti recomand sa îi anunti pe cei de la primarie ca vrei sa schimbi acoperisul si atat

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Citeste toata intrebarea, e clar ca vorbeste de vecin, nu de el insusi, deci e incalcarea proprietatii cel putin

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Anuntai pe cei de la primarie si iti vor zice ei