| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi explica pe larg ce sunt iluminatii si ce fac si de unde au aparut si daca e sau nu ceva satanist cu ei si semnele alea etc dar va rog nu copiati de pe wikipedia sau de pe o pagina explicati-mi asa, cu [,] cuvintele voastre.

Răspuns Câştigător
| Comunity a răspuns:

Buna, poate nu ar trebui sa iti raspund... dar iluminatii mai pe scurt masoni sunt un grup aparut prin Evul Mediu nu stiu exact anul, acest grup s-a raspandit destul de repede in lume ei se ocupa cu "noua ordine mondiala" daca ai auzit de asa ceva (controlul bancilor, a comunitatii etc.) nu stiu sa iti explic daca sunt relatati cu ritualuri satanice dar mai multe poti gasi la biblioteca oricum eu ti-am spus ce stiam oriunde ai cauta istoria lor este la fel cum ti-am explicat. Sper ca am ajutat.

| ViPerXDs a răspuns (pentru Comunity):

Ai gresit putin, nu mai stiu sigur cans s-au format, dar stiu sigur ca s-au format cand biserica catolica putea sa omoare pe oricine oricand..si cand biserica a capturat un grup de oameni foarte mare, unul drintr-e ei au reusit sa scape, si le-a dat deumul si celorlalti, apoi ceilalti, drept rasplata ca au fost scapati de la moarte.i-au urmat comenzile lui.el a format acest grup cu parca maxim 32 de persoane, apoi s-au extins, au reusit sa opreasca biserica, in realitate ei au reusit..ah..pe vremea inchizitiei...si au reusit sa controleze din ce in ce mai multe grupari..pana in ziua de azi unde gasim mesaje subliminale in desene animate, muzica, filme si multe altele..si nu,ei nu au legatura cu satana, absolut toti membrii grupatie, nu il slujesc pe dumnezeu, dar nu il slujesc nici pe satana, se spune ca sunt masonici. sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Iluminati au dispărut cu mult timp în urmă și au fost o societate secretă.Nu știu multe detalii, decăt ce ți-am zis.