| Dienuttza a întrebat:

Cine imi poate da niste informatii despre cine ar fi TERESA FIDALGO? big grin Apreciez raspunsurile cu o fundita!:*

3 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Teresa Hidalgo a fost o fata care a murit in 1983 in Portugalia intr-un accident de masina chiar in locul unde se sinucisese bunica ei. Se spune ca fantoma ei bantuie soseaua unde a murit cauzand alte accidente. Asta pentru cine crede in fantome. happy

| danmicu a răspuns:

Totul despre Teresa Fidalgo într-un articol in romana

http://www.realitatea.net/......58542.html

| Daria2601 a răspuns:

Mesajul primit de mii de persoane din România, pe Yahoo! Messenger şi pe Facebook, suna astfel:

"Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama".

Mesajul, evident un spam, a dus la foarte multe căutări, în special pe motorul căutare Google. Mai jos, încercăm să explicăm cum s-a dezvoltat mitul fantomei Teresa Fidalgo.

TERESA FIDALGO - accidentul de circulaţia i-a răpit viaţa

Povestea tinerei TERESA FIDALGO începe în anul 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia duce la moartea unei tinere, pe nume TERESA FIDALGO. Apoi, s-a spus că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.

Totul a pornit de la un filmuleţ postat pe internet. Filmuleţul prezintă un şofer care a decis să oprească pentru a ajuta o fată care făcea autostopul. În maşină se afla şi soţia şoferului. Cuplul ar fi încercat să folosească o cameră video pentru a înregistra convorbirea cu fata. Deodată, însă, faţa fetei a devenit extrem de fioroasă. Şoferul s-ar fi speriat, iar maşina a făcut accident. Aici se încheie materialul video, finalul nu îl cunoaşte nimeni.