| GabiD10 a întrebat:

Cine imi poate spune nume de caini masculi si cum trebuie ingrijiti?

Răspuns Câştigător
| Liiidiaaa a răspuns:

Hm...mie imi plac numele astea:
Rockey,Spot,Leo, Bobita, Negrut, Lupi, Tarzan laughing
Iar astea care miau trcut rin minte

Azor
-Pufy
-Rex
-Grivei
-Miky
-Teddy
-Bush
-Boby

Uita-te la regurile astea!
1. Un nou catel in casa ta
Cand aduci un nou catel acasa, probabil va fi agitat, dar daca planifici dinainte te poti asigura ca se va simti imediat ca facand parte din familie.

2. Cum garantezi siguranta catelului in casa ta
Cateilor le place sa cerceteze totul, deci este important sa te asiguri ca animalul tau este in siguranta.

3. Vaccinari vitale pentru catelul tau
Toti copiii sunt predispusi la contactarea unor bacterii si boli – iar cateii nu sunt o exceptie.

4. Ce ar trebui sa-i dau de mancare catelului
Noul tau catel are nevoie de o dieta adecvata care sa-i ofere cel mai bun inceput de viata.

5. Ingrijirea sanatatii catelului tau
Asigura-te ca afli care sunt regulile de aur pentru ingrijirea sanatatii catelului, citind sfaturi pentru mentinerea acestuia in cea mai buna stare.

6. Dresajul acasa
Cateii au o atractie pentru baltoace, dar cu rabdare si cateva sfaturi, catelul tau va fi antrenat acasa imediat.

7. Periatul catelului
Este important sa incepi un regim adecvat de periere cat mai devreme.

8. Dresajul pentru supunere si comportament adecvat
Este foarte important sa-i oferi catelului dresajul de baza si sa il obisnuiesti sa interactioneze cu oamenii, cu alte animale si cu lumea exterioara.

9. Plimbarea si jocul cu catelul
La zece zile dupa ultima vaccinare a catelului, poti incepe sa il scoti din casa.

10. Fii un bun parinte de catel
Este foarte amuzant sa ai un catel, dar acest lucru implica si mari responsabilitati.

Sper ca te-am ajutat
big grin

| GabiD10 explică (pentru Liiidiaaa):

Iti multumesc foarte mult!

1 răspuns: