| ekkk a întrebat:

Cine îmi spune și mie un site de unde pot comanda proteine pentru masa musculară?

Răspuns Câştigător
| KinoAndreea a răspuns:

Myprotein.ro

5 răspunsuri:
| Daniel981 a răspuns:

Salut, doar o doza mica de proteine iti trebuie pentru asimilare, ceea ce ai nevoie sunt fibre si carbohidrati, trebuie sa iti cumperi gainer, si incearca sa iei cu lapte nu cu apa. Funda? happy

| Samariteanul a răspuns (pentru Daniel981):

Aici nu se cere funda, se da doar daca raspunsul merita.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daniel981):

Esti femeie de vrei funda?

Si cu lapte? Laptele INCETINESTE absorbtia proteinelor.

Esti doar un copil mic care isi da si el cu parerea, nu?

| Daniel981 a răspuns (pentru Cosmin86):

De ce incetineste?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daniel981):

Http://diete-sanatoase.ro/......btie-lenta

"Caseina este o proteina continuta in laptele de vaca. Se coaguleaza in stomac, luandu-i cateva ore sa se digere, fiind un aliment cu absorbtie lenta.".

Din cauza caseinei.

p.s.: oricum chestii de genul "beau lapte ca sa fac muschi sau sa am oase tari" sunt aberatii folosite de copii mici... sportivii de top nu prea consuma lapte deloc ( Arnold spre ex. nu consuma deloc ).