| anka_7915 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine...cum fac sa ma conectez la internet de pe laptop prin wireless.inainte ma conectam prin cablu iar acum trebuie sa schimb setarile si nu stiu cum sa fac.help.pls

Răspuns Câştigător
| trustbogdan a răspuns:

In primul rand ca sa ai internet prin wireless trebuie sa ai semnal de la router. Nu ai specificat ai router? Daca nu, ai nevoie de unul ca sa ai internet prin wireless, daca ai, atunci trebuie setat routerul ( folosesti ghidul de instalare al routerului), apoi la laptop daca ai windows XP trebuie sa instalezi driver pentru conexiunea wireless, daca ai windows 7 nu mai trebuie sa instalezi nimica. In bara, langa ceas e o iconita pentru retea, de acolo te conectezi la router

3 răspunsuri:
| rahelyta a răspuns:

Pai trebuie sa dai sa iti caute un wiewless duppa ce ai gasit dai conect si gatahappy cel putin asa fac eubig grin

| vizi a răspuns:

Ai driverul de la placa wireless?
Ce windows ai?

| zanatecul a răspuns:

Exista un buton pe care activezi chestia aia si dupa aia trebuie sa fi si intr-o zona care are retea de aia. nu scriu decare de aia ca mi se face pofta