| florina200 a întrebat:

Cine stie cat costa intrarea la cetatea rasnov? si daca e fain. funda

Răspuns Câştigător
| Lynna a răspuns:

Eu am fost acolo acum 2 saptamani. Cel mai mult mi-a placut partea aceea din care se zice ca se vede tot Ardealul. Acolo sunt si 2 binocluri din alea mari. Pentru copii intrarea este de 5 lei iar pentru adulti parca 10 lei. Eu zic ca merita. Mai multe informatii la www.romanianmonasteries.org ›... › Turismul in Romania. Vizita placuta.

3 răspunsuri:
| Melindutza a răspuns:

Program de vizitare Cetatea Rasnov: Zilnic 09:00-19:00
Taxa intrare: 10 lei – adulti, 5 lei – copii/elevi (max.18 ani), grupuri scolare 3 lei
Taxa fotografiat sau filmat : 5 lei
Fise pentru binoclu (dispus pe locul punctului de observatie al Cetatii) – 2 lei
Sper ca te-am ajutat :*

| gabrielaoana11 a răspuns:

La rasnov e 12 lei pana in 15 dsu msi putin eu am dat 10 lei anul trecut funda?

| anonymus1235 a răspuns:

Program de vizitare Cetatea Rasnov: Zilnic 09:00-19:00
Taxa intrare: 10 lei – adulti, 5 lei – copii/elevi (max.18 ani), grupuri scolare 3 lei
Taxa fotografiat sau filmat : 5 lei