| IzZyY a întrebat:

Cine stie cum pot inchide radio'ul de pe Orange Nivo....imi consuma 40% din baterie...

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Ceea ce vezi tu acolo nu face referire la Radio Fm, ci se refera la conexiunea pe care o are telefonul(cartela sim) cu celula GSM a retelei.

O zi buna,
Orange Helper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,de ce nu merge să îl închizi? Întră în radio și oprește-l. Dacă tot nu îi dai de cap, închide telefonul și reaprinde-l. Radio-ul pornește automat sau cum? O seară bună!

| IzZyY explică (pentru anonim_4396):

Pana mea, cand dau pe baterie acolo, zice radiofrecventa are 40% din baterie, si inca cateva, ecran vreo 7-8 % Apel daca vorbesc.
dar radiofrecventa e mereu acolo...

| IzZyY explică (pentru anonim_4396):

Ideea e ca nici nu mai gasesc radio in meniu...

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru IzZyY):

Radio frecventa nu este radioul laughing telefonul Orange nivo nu are radio eu am telefonul asta si nu are radio